Dzieci chętnie naśladują dorosłych niemalże na każdym kroku. Nie ma co się dziwić, że już kilkulatki chciałyby nosić na ręce własny zegarek, tak jak mama czy tata! Kiedy nadchodzi odpowiedni czas na zakup pierwszego zegarka dla dziecka?

Zegarki dla najmłodszych

Oczywiście, zegarki dla dzieci znacznie różnią się wyglądem od tych, które przeznaczone są dla dorosłych użytkowników. Są nie tylko znacznie mniejsze, ale także dopasowane stylistycznie do dziecięcych preferencji. Przeważnie są bardzo kolorowe i przedstawiają ulubionych bajkowych bohaterów, z którymi chętnie identyfikują się dzieci.

Zegarki dziecięce są także często wyposażone w dodatkowe opcje, np. wodoodporną obudowę – co w przypadku najmłodszych może się okazać bardzo przydatne. Warto zwrócić na to uwagę podczas wyboru zegarka dla swojej pociechy.

Kilkuletnie dziecko nie ma dużych wymagań, jeśli chodzi o zaawansowane funkcje. Dla niego liczy się przede wszystkim wygląd zegarka, którym będzie mógł się pochwalić przed kolegami i koleżankami ze szkoły. Dlatego pierwszy zegarek najlepiej kupować wspólnie z dzieckiem, które będzie dumne z tego, że może samodzielnie podjąć decyzję.

Wygląd jest bardzo istotnym czynnikiem podczas wyboru, ale nie powinien być jedynym! Kupując zegarek na rękę dla dziecka, nie można zapominać o tym, że powinien on być wykonany solidnie, z dobrych jakościowo i wytrzymałych materiałów. Dzięki temu, maluch szybko go nie zniszczy i będzie mógł go używać przez długi czas.

Cyfrowy czy analogowy- jaki zegarek wybrać dla dziecka?

Oto kluczowe pytanie podczas zakupu zegarka! Istnieje wielu zwolenników obu tych kategorii. Każda z nich ma swoje plusy i minusy. Zegarki cyfrowe są nowoczesne i pozwalają na dokładne, łatwe odczytanie czasu. Z kolei zegarki analogowe to ponadczasowe, klasyczne rozwiązanie, jednak małe dzieci mogą mieć problem z prawidłowym odczytaniem godziny. Wybór zależy więc od indywidualnych preferencji, a także możliwości dziecka.

Własny zegarek to dla dziecka poważna mobilizacja, aby nauczyć się samodzielnie odczytywać czas. Jeśli maluch jeszcze tego nie potrafi, warto rozważyć zakup specjalnego zegarka, które ułatwi mu naukę! Takie zegarki mają na wyświetlaczu wyraźne, duże cyferki, łatwe do odczytania nawet dla kilkulatka. Stylowy zegarek do nauki dla dzieci to świetny i praktyczny pomysł na prezent!

Kiedy warto kupić dziecku pierwszy zegarek?

To, czy dziecko jest już gotowe na swój pierwszy zegarek, jest kwestią całkowicie indywidualną, jednak w większości przypadków już 5- latek może nosić swój własny zegarek, który doda mu pewności siebie i pomoże w nauce odczytywania godziny. Posiadanie własnego zegarka uczy dziecko odpowiedzialności, ponieważ musi o niego zadbać a także dopilnować, żeby nie uszkodził się lub nie zgubił podczas zabawy.

Zegarek na rękę dla dziecka to idealny prezent dla malucha w różnym wieku – wiele dziecięcych modeli nadaje się już dla 5-,  6- cio latków. W sklepach bez trudu można także znaleźć duży wybór bardziej zaawansowanych, rozbudowanych zegarków, które są przeznaczone dla nieco starszych dzieci.