W dzisiejszych czasach nietrudno o dobry prezent dla dziecka. Problem natomiast pojawia się przy jego wyborze. Sprzedawcy, tudzież producenci oferują niemałą ilość towarów. Bez względu na płeć dziecka, czy nastolatka, świetnym prezentem jest smartwatch. Przypomina tradycyjny zegarek na rękę. Jest elektroniczny, z dotykowym ekranem. Posiada niektóre funkcje telefonu typu smartfon. Pozwala na jego sterowanie oraz wyświetlanie z niego komunikatów.

Jaki smartwatch dla dziecka?

Smartwatch dla dziecka powinien być funkcjonalny i wodoszczelny. Na rynku dostępne są modele w różnobarwnych odcieniach. Funkcja GPS jest pierwszorzędną sprawą. Pomaga rodzicom zlokalizować pozycje dziecka na mapie. Mogą to zobaczyć w swoim telefonie. Dzięki połączeniu zegarka poprzez  WiFi, Bluetooth i sieć komórkową. Smartwatche dają możliwość odbierania i wykonywania połączeń. Pozwalają też na wysyłanie SMS-ów. Daje to możliwość kontroli dziecka i bycia z nim w stałym kontakcie. Zegarki posiadają także funkcję gier, słuchania muzyki oraz robienia zdjęć. Jest to pewien sposób rozrywki.

Inteligentny zegarek dla dzieci – jakie cechy posiada?

Najczęściej smartwatche posiadają funkcje: Dzwonienia, co pozwala na bycie w kontakcie rodzica z dzieckiem  Nadajnika GPS, dzięki czemu można śledzić nastolatka i sprawdzić, czy jest tam, gdzie miało być  Alarmu, który obudzi pociechę do szkoły oraz będzie pełnić rolę przypominacza o ważnych wydarzeniach. Dodatkowo posiada kalendarz oraz organizer

Taki zegarek jest zastępcą telefonu. A ten często zdarza się dzieciom upuścić czy zgubić. Dzięki noszeniu smartwatcha na ręce, ryzyko takowych wypadków jest minimalne.

Jaki smartwatch wybrać?

Smartwatch powinien podobać się przede wszystkim dziecku, gdyż ono będzie go nosiło. Kolejną ważną kwestią jest pojemność baterii. Takie zegarki są w stanie pracować od kilkunastu godzin do kilku dni. Dobrze jeśli będzie wodoodporny, ponieważ przy ciągłej eksploatacji będzie narażony na różne warunki atmosferyczne, w tym również na deszcz. Musi być komfortowy w użytkowaniu, wygodny i nie uwierać w nadgarstek.

Zegarek dla dziecka z lokalizatorem

Smartwatch z wbudowanym GPS pozwala zwiększyć bezpieczeństwo pociechy. Rodzice mogą korzystając z aplikacji w swoim telefonie, ustalić gdzie aktualnie znajduje się użytkownik zegarka. Funkcja ta monitoruje lokalizację oraz alarmuje rodzica jeśli znajdzie się poza przestrzenią, którą zdefiniował. Dziecko może natychmiastowo połączyć się z rodzicami i wezwać pomoc, dzięki przyciskowi SOS. Dodatkowo jest możliwość zaprogramowania przycisków do szybkiego wybierania dwóch numerów i swobodnej rozmowy przez smartwatch.

Przed zakupem smartwatcha warto porozmawiać z jego przyszłym użytkownikiem, jakie ma gusta i preferencje co do zegarka, a także potrzeby, oczekiwania. Niektórzy lubią proste modele, inni te, które posiadają jak najwięcej funkcjonalności. Oferta producentów i sprzedawców jest bardzo szeroka. Dlatego na pewno znajdzie się coś idealnego dla każdego.